Fogbeültetés csontpótlás nélkül

Mikor kerülhető el a csontpótlás implantációkor?

A fogbeültetés egy hatékony és népszerű megoldás a hiányzó fogak pótlására, amely nemcsak esztétikai, hanem funkcionális szempontból is javítja a páciens életminőségét. Azonban sokan tartanak a csontpótlás szükségességétől, amely gyakran elengedhetetlen, ha a csontállomány nem megfelelő a fogimplantátum behelyezéséhez. Jó hír, hogy bizonyos esetekben a csontpótlás elkerülhető. Ebben a cikkben áttekintjük, mikor és hogyan lehet ezt megvalósítani.

Mitől függ a csontpótlás szükségessége?

A csontpótlás igénye elsősorban a meglévő állcsont minőségétől és mennyiségétől függ. Az implantátum megfelelő rögzítéséhez elengedhetetlen, hogy a csontszövet kellően sűrű és vastag legyen. Az állcsont elvékonyodhat a foghiány következtében, mivel a rágóerő hiánya miatt a csont „sorvadni” kezd.

Több tényező is befolyásolja ezt a folyamatot:

  • A foghiány időtartama: Minél régebb óta hiányzik a fog, annál nagyobb a csontvesztés kockázata.
  • A fog helye: Az alsó állcsont általában erősebb, mint a felső, ezért az alsó állkapocsban kisebb eséllyel szükséges csontpótlás.
  • Életkor és egészségi állapot: Az idősebb vagy csontritkulásban szenvedő betegek csontállománya gyakran gyengébb.

Kérdése van? Hívjon minket!

Mikor kerülhető el a csontpótlás?

  1. Korai beavatkozás foghúzás után

Ha a fogeltávolítást követően rövid időn belül (ideális esetben néhány hónapon belül) sor kerül az implantációra, akkor a csontvesztés minimális. Ebben az esetben a meglévő csontszövet gyakran elegendő az implantátum stabil rögzítéséhez.

  1. Speciális implantátumok alkalmazása

Modern technológiák lehetővé teszik, hogy olyan implantátumokat használjanak, amelyek kisebb csontvastagsággal is kompatibilisek. Például a keskeny implantátumok vagy az úgynevezett „bazális implantátumok” olyan esetekben is alkalmazhatók, amikor a hagyományos megoldásokhoz csontpótlás lenne szükséges.

  1. Megfelelő fogászati diagnosztika és tervezés

A korszerű képalkotó eszközök, például a 3D CT-felvételek pontosan megmutatják a csontállomány helyzetét és vastagságát. A pontos tervezés révén az implantológus olyan szögben és mélységben helyezheti be az implantátumot, hogy az a meglévő csontállományban stabilan rögzüljön, még ha az nem is tökéletes.

  1. Részleges fogpótlás vagy kisebb méretű implantátumok

Ha egy kisebb méretű implantátum is elegendő a fogpótláshoz, előfordulhat, hogy a csontállomány elégséges a beavatkozáshoz.

Hogyan előzhető meg a csontpótlás szükségessége?

A csontpótlás elkerüléséhez kulcsfontosságú a megelőzés. Ha fogeltávolításra van szükség, érdemes mielőbb konzultálni egy szájsebész szakorvossal, hogy a csontvesztést időben meg lehessen akadályozni. Emellett a rendszeres fogászati ellenőrzések és az egészséges életmód (például a kalciumban és D-vitaminban gazdag étrend) is hozzájárulnak a csontok erősségének megőrzéséhez.

Összegzés

Bár a csontpótlás elkerülhetetlen lehet bizonyos esetekben, sok helyzetben elkerülhető a megfelelő időzítéssel, modern implantációs technikák alkalmazásával és alapos diagnosztikai tervezéssel. Ha fogbeültetésen gondolkodik, konzultáljon egy szakértő implantológussal, aki személyre szabott megoldást kínálhat az Ön egyedi helyzetére. Az időben hozott döntések nemcsak a beavatkozás sikerességét növelik, hanem a kellemetlenségeket is minimalizálják.

Kérdése van? Hívjon minket!

Szolgáltatás Bruttó ár
Sebészeti konzultáció + képalkotó diagnosztika
+ Kezelési terv + Árajánlat
10 000 Ft
Érzéstelenítés + sebészi díj Díjmentes
CT+ 4 implantátum + 3D nyomtatott ideiglenes fogsor elkészítése 1 140 000 Ft
Lenyomatvétel, vázpróba, fogpróba,
elkészült munka rögzítése
Díjmentes

Gyógyulási idő után,
a végleges fogsor lehetőségei:

Új fémvázas akril fogsor 390 000 Ft
Új fogsor magas esztétikájú kompozit fogakkal 490 000 Ft
Új BioHPP vagy fém–porcelán fogsor 790 000 Ft